Jestem fanem narzędzia Google Trends. Zatem informuje o najnowszych zmianach, które miały miejsce w tym narzędzie w 2015 roku. Trochę późno, ale niestety obowiązki nie pozwalały mi dzielić się z wami nowościami, ale spokojnie nadrobimy :).

Pierwsza zmiana na plus to budowa graficzna www.google.com/trends/. Wykorzystanie responsywności, przejrzyste elementy, podział na 6 głównym kafelków i oczywiście pasek z informacją o podsumowaniu 2014 roku oraz rozwijane menu.

zrzut z google trends 2015

Co znajdziemy w Google Trends?

Rok w Wyszukiwarce 2014
Wyszukiwania zyskujące popularność (co zyskuje popularność w ciągu ostatnich 24 godzin -> ciekawe narzędzie podczas jakichś akcji i w szczególności przydatne dla kogoś kto nie ogląda telewizji)
Najpopularniejsze w YouTube (o tym za chwilę)
Top listy (w których znajdziemy najpopularniejsze wyszukiwania z podziałem na kategorie)
Odkrywaj (gdzie znajdziemy najpopularniejsze wyszukiwania w podziale na dni -> przy czym jedno wyszukiwanie musi mieć co najmniej 2000 wyszukań)
Subskrypcje (nasze subskrypcje określonego tematu, w określonym kraju i z odpowiednią częstotliwością powiadamiania).

Polska w Najpopularniejszych w YouTube

Możecie przeczytać niedawną nowość jaką były najpopularniejsze w YouTube w Google Trends, w których napisałem, że w niedalekim czasie Google wprowadzi również dodatkowe kraje, a żeby się znaleźć na liście najpopularniejszych w Polsce, należy mieć co najmniej 2000 wyświetleń w Polsce (lokalnie w każdym z krajów) i cieszę się, że miałem rację.

Co znajdziemy jeszcze w HotVideos?

– najpopularniejsze w ciągu ostatnich 24 godzin
– podział na kraje takie jak Polska, Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska, Francja, Brazylia i kilka innych
– podział według filtra bezpieczeństwa, który kiedy jest włączony wyświetla zdecydowanie mniej wyników
– możliwość zobaczenia poprzednich dni w fajny przejrzysty sposób (nazwa filmiku, wyświetlenia lokalne, wyświetlenia na świecie, wydawca, kiedy udostępniony, komentarze) -> jedyna wada to, że lista jest aktualizowana i przez to posortowana jest według dnia, a ilość wyświetleń lokalnych jest całościowa. Zresztą sprawdźcie sami: http://www.google.com/trends/hotvideos#hvd=20150112.

Lista YouTube Trends jest o tyle lepsza, że są tu wszystkie filmiki, które zgromadziły powyżej 2000 wyświetleń w danym dniu w przeciwieństwie do wyszukań, które dla Polski są ograniczone do 20 dziennie i czasem z pewnością brakuje popularnych zapytań na listach.

To tyle… czekam już na popularne polskie filmiki i kolejne światowe rekordy.

 
Sebastian Heymann
Pasjonat Marketingu Internetowego. MaGazynieR z E-Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Doradzam klientom z różnych branż w różnych regionach świata. Można mnie spotkać między innymi w Katowicach, Krakowie czy Rzeszowie. Bezpośredni i dociekliwy, czasem ironiczny. W życiu kieruje się jasnymi i prostymi zasadami. Prywatnie mąż, bloger, fan dobrego kina. W wolnych chwilach czyta książki oraz ogląda filmy i seriale.
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...