Twitter udostępnił możliwość dodawania Tweetów z video. Po niekwestionowanym sukcesie portalu Vine (który należy do Twittera), który w Polsce staje się coraz bardziej popularny, nadszedł czas na video na Twitterze.

Obecnie można oglądać oraz dodawać filmy wyłącznie przez aplikację z systemów iOS oraz Android. Niestety jako posiadasz Windows Phone nie mogę przetestować jeszcze tego rozwiązania. Oglądać filmy można również na laptopach/stacjonarkach. Swoich sił próbuje już firma Tide.

Filmy na Twitterze mogą dodać pikanterii pomiędzy rozmowami celebrytów, polityków, a także klientów danego sklepu z jego właścicielem czy przedstawicielem. Obecnie maksymalny czas Video jaki udało mi się znaleźć to 35 sekund. Zastanawiają mnie przede wszystkich zasięgi filmów, czy będą równie mocno promowane jak Video na Facebooku. Kolejna rzecz to analityka filmów, czy będzie coś na wzór Analityki YouTube czy twórcy mają dla nas coś ciekawego. I tak naprawdę zastawia mnie jak będzie wyglądać komunikacja z wykorzystaniem filmów, jak firmy będą walczyć z kryzysami, a w jaki ciekawy sposób będą promować swoje towary i usługi różnego rodzaju firmy.

Co sądzicie? Twittera czeka rewolucja czy to zbędny dodatek? No i czy filmy 35 sekund to nie za długo… bo przeczytanie Twitta trwa przecież kilka sekund.

Więcej informacji o Video na Twitterze – TUTAJ.

 
Sebastian Heymann
Pasjonat Marketingu Internetowego. MaGazynieR z E-Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Doradzam klientom z różnych branż w różnych regionach świata. Można mnie spotkać między innymi w Katowicach, Krakowie czy Rzeszowie. Bezpośredni i dociekliwy, czasem ironiczny. W życiu kieruje się jasnymi i prostymi zasadami. Prywatnie mąż, bloger, fan dobrego kina. W wolnych chwilach czyta książki oraz ogląda filmy i seriale.
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...