Wczoraj zaskoczyła mnie nowa funkcja w Google Webmaster Tools. Mianowicie w ruchu związanym z wyszukiwaniem znajdziemy nową zakładkę „Obsługa na urządzeniach mobilnych„. Ma ona dotyczyć tego jak nasza strona działa na urządzeniach mobilnych, jakie są błędy i co należy w niej poprawić.

Niestety dla większości stron mam następujący komunikat:

nie przetworzyliśmy jeszcze twojej witryny, GWT

Ale na całe szczęście już w poniektórych witrynach zaczęły pokazywać się błędy. Uprzedzam, że nie wszystkie witryny są moje. Od razu zaleciłbym wyrzucenie Flash’a gdybym znalazł go na stronie internetowej.

Przykład z błędami nr 1:

przykłady błędów obsługi urządzeń mobilnych

nr 2:

kilka błędów obsługi na urządzeniach mobilnych

nr 3:

błędy obsługi na urządzeniach mobilnych


Można następnie sprawdzić gdzie występują konkretne błędy, klikając po prostu w jeden z nich. Każdy błąd jest dokładnie opisany i po kliknięciu w więcej możemy się dowiedzieć „czegoś więcej” :). Przykłady stron z błędami:

błędy obsługi na komórkach, google webmaster tools

oraz przykład drugi:

błędy obsługi na komórkach, google webmaster tools

Funkcja na pewno bardzo przydatna, ze względu na coraz częstsze wykorzystywanie przez użytkowników tabletów i smartfonów. Jakie błędy udało mi się znaleźć do tej pory?
obecność zawartości flash
rozmiar zawartości niedopasowany do okna roboczego
nieskonfigurowane okno robocze
mały rozmiar czcionki
elementy dotykowe zbyt blisko siebie

Jeżeli znaleźliście inne to podzielcie się w komentarzach to dorzucę do listy. I miłego korzystania z nowej funkcji…

 
Sebastian Heymann
Pasjonat Marketingu Internetowego. MaGazynieR z E-Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Doradzam klientom z różnych branż w różnych regionach świata. Można mnie spotkać między innymi w Katowicach, Krakowie czy Rzeszowie. Bezpośredni i dociekliwy, czasem ironiczny. W życiu kieruje się jasnymi i prostymi zasadami. Prywatnie mąż, bloger, fan dobrego kina. W wolnych chwilach czyta książki oraz ogląda filmy i seriale.
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...