Jestem wielkim fanem narzędzie Google Trends, co też można zauważyć czytając moje tygodniowe zestawienia. Odwiedzam to narzędzie co najmniej raz dziennie, ale często częściej. Dzisiaj po wejściu w panel zauważyłem nowy element „Najpopularniejsze w YouTube”.

Jeżeli chcesz aby Twoja strona znalazła się w Trendach Google fraza musi mieć co najmniej 2000 wyszukań, a Ty musisz mieć najwięcej wejść z tej frazy. Jeżeli chcesz aby Twój film znalazł się w Trendach YouTube musisz mieć co najmniej 20 000  wyświetleń (Stany Zjednoczone).

Zrzut ekranu youtube trends

 

Niestety na razie wyświetlenia dotycząc wyłącznie Stanów Zjednoczonych. Pozostałe kraje mają się wkrótce pojawić. Warto jeszcze wspomnieć o filtrze bezpieczeństwa, który jest obecnie jedynym filtrem. Filtr bezpieczeństwa odpowiada treścią, które są nieodpowiednie lub przeznaczone wyłącznie dla internautów pełnoletnich, aby takie filmy obejrzeć w YouTube należy przede wszystkim być zalogowany oraz mieć powyżej 18 lat. Tutaj już widać jak popularny w USA jest hokej i zespół Toronto Maple Leafs.

Wyniki bez włączonego filtru bezpieczeństwa wyglądają następująco:

Zrzut ekranu, youtube trends, bez filtru bezpieczeństwa

 

Jest kilka elementów, które są lepsze w YouTube Trends. Mianowicie na listach znajdziemy wszystkie filmy, które miały więcej niż 20 000 wyświetleń. Niestety w listach wyszukań najpopularniejszych fraz ta liczba ograniczana jest do 20/na dzień. Kolejna to liczba komentarzy pod filmem. Dalej znajdziemy informację kiedy ten filmik został przesłany do YouTube (tutaj można zauważyć po jakim czasie filmik mówiąc potocznie „dostał viralem„). I również kolejny ważny element to wyszukiwania lokalne. W tym momencie mamy listę zrobioną w wyświetleniach lokalnych, ponieważ uruchomiono usługę wyłącznie na Stany Zjednoczone. Ale… obok widnieje informacja wyświetleń filmów na całym świecie. Już jestem ciekaw co jako wszyscy na świecie lubimy oglądać… tutaj pewnie Sylwester Wardęga miałby swoje pierwszej miejsce.

I jeszcze jedna bardzo ważna wiadomość dla tych, którzy chcieliby trafić na listy Hotvideos Trends. Dla USA minimalna granica do trafienia na którąkolwiek z lista to liczba 20 000. Dla Polski minimalną granicą wyszukiwania jak wspomniałem wcześniej jest 2000. Można tutaj wywnioskować, że aby trafić na listę „Najpopularniejsze w Youtube” wystarczy 2 tysiące wyświetleń.

W tym momencie czekam już na dodatkowe elementy filtrujące jak kategorie, może frazy po jakich znaleziono dany film. I oczywiście link do Trendów YouTube https://www.google.pl/trends/hotvideos.

 
Sebastian Heymann
Pasjonat Marketingu Internetowego. MaGazynieR z E-Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Doradzam klientom z różnych branż w różnych regionach świata. Można mnie spotkać między innymi w Katowicach, Krakowie czy Rzeszowie. Bezpośredni i dociekliwy, czasem ironiczny. W życiu kieruje się jasnymi i prostymi zasadami. Prywatnie mąż, bloger, fan dobrego kina. W wolnych chwilach czyta książki oraz ogląda filmy i seriale.
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...