Z cyklu aktualizacje algorytmu… Google po prostu zabrał się za kolejny system wymiany linków, tym razem Prolink. Prawdopodobnie dotknęło to zarówno serwisy, które linki emitowały, jak i te które te linki przyjmowały. Jak dotąd nikt nie pochwalił się zbanowanymi domenami. Aczkolwiek jest masa informacji o filtrach -> dopasowania ręczne, które pokazały się w Google Narzędzia dla Webmasterów.

Hmmm… trudno określić jak szeroki był to atak. Osobiście praktycznie nigdy nie korzystałem z Prolink’a, dwa razy się tam w życiu zalogowałem, bodajże raz coś uruchomiłem i cała moja przygoda z tym systemem się skończyła. Aczkolwiek przyznam szczerze, że nie zauważyłem jakiś wielkich zmian w pozycjach witryn, które monitoruje.

Jakie będą efekty działań Google wobec Prolink’a?

– po pierwsze prawdopodobnie Prolink poprawi jakość swojego systemu, przeczyści go ze słabych stron, może doda jakieś nowe ciekawe rozwiązanie
– po drugie zarobią na tym SEO’wcy (odfiltrowywanie kosztuje)
– po trzecie stracą na tym serwisy, które zostały ukarane przez wyszukiwarkę (spadnie ilość wizyt, transakcji)
– po czwarte stare zaniedbane domeny zostaną usunięte, a na ich miejsce powstaną nowe
– i po piąte zarobi na tym Google. Niektóre firmy na czas filtrów przeniosą swoje działania do AdWords’ów, a więc Pay Per Click rozpocznie się za 3, 2, 1 …….

Nie mogłem ominąć tej informacji… mianowicie czemu Google zabrał się za kolejny system wymiany linków? Dla niewtajemniczonych, jakiś czas temu Google przeprowadził atak jednocześnie na E-Weblink’a oraz Gotlink’a. Umówmy się, ale Google nie może zakończyć 2014 roku gorzej niż 2013, co doskonale pokazuje drugi screen.

ceny akcji google

ceny akcji google na przełomie lat / miesiące

Chyba wszystko jasne…

Screen pobrany ze strony http://pl.investing.com/equities/google-inc, miniaturka jest screenem ze strony Facebook.com

 
Sebastian Heymann
Pasjonat Marketingu Internetowego. MaGazynieR z E-Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Doradzam klientom z różnych branż w różnych regionach świata. Można mnie spotkać między innymi w Katowicach, Krakowie czy Rzeszowie. Bezpośredni i dociekliwy, czasem ironiczny. W życiu kieruje się jasnymi i prostymi zasadami. Prywatnie mąż, bloger, fan dobrego kina. W wolnych chwilach czyta książki oraz ogląda filmy i seriale.
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...