Facebook będzie pomagał walczyć z Ebolą w krajach Afryki Zachodniej, gdzie jak dowiemy się zginęło już około 5000 osób.

Jak Facebook będzie wspierał walkę z Ebolą?

Uruchamiając możliwość wpłaty darowizny poprzez swoją stronę oraz aplikację.
Wpłatę można wykonać na jedną z trzech organizacji: The International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies, The International Medical Corps oraz Save the Children.

Na co mają zostać przeznaczone pieniądze z Facebook’a?

– przekazanie pieniędzy na walkę z Ebolą (leki, ludzi, sprzęt itd.)
– edukację na temat zdrowia
– dla pracowników dostęp do usług głosowych oraz transmisji danych.

facebook walczy z ebolą, from ap.org

Plan i rozwiązanie wydają się być dobre, czekam na pierwsze informacje ile uda się zebrać poprzez Facebook’a. Jeszcze nie zauważyłem, aby w Polsce zostało to już uruchomione. Może u was się już coś pokazało? Przeczytałem od jednej osoby z grupy Social Media na Facebook’u, że Mark obiecał kasę. Sam przekaże na walkę z Ebolą 25mln dolarów, ale zapomniał dodać, że dorzuci jeszcze kasę od użytkowników Facebook’a. Ciekawe czy coś na tym zarobi, i jeżeli tak to ile.

Zdjęcie pobrane z ap.org.

 
Sebastian Heymann
Pasjonat Marketingu Internetowego. MaGazynieR z E-Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Doradzam klientom z różnych branż w różnych regionach świata. Można mnie spotkać między innymi w Katowicach, Krakowie czy Rzeszowie. Bezpośredni i dociekliwy, czasem ironiczny. W życiu kieruje się jasnymi i prostymi zasadami. Prywatnie mąż, bloger, fan dobrego kina. W wolnych chwilach czyta książki oraz ogląda filmy i seriale.
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...