Ten post nie ma nikogo oskarżyć, ma przedstawić zaistniałą sytuację i zadać kilka intrygujących pytań do TVN24. Z góry przepraszam za wydźwięk polityczny – poniżej opisana sytuacja w Google Trends. Inne posty na temat Google Trends znajdziesz tutaj.

Dzisiaj przeglądając dzisiaj Google Trends zauważyłem ciekawą rzecz, tzn. obserwowałem od południa czy coś się zmienia (czy błędna grafika się zmieni) ale nic się nie zmieniło do godziny 20. Mianowicie wczoraj u Kuby Wojewódzkiego wystąpił m.in. Janusz Korwin-Mikke – do godziny 20:00 miał ponad 10000 wyszukań w Google, jak wiele znanych osób, które występują u Kuby.

Ale zdziwiła mnie bardzo jedna rzecz:

Janusz Korwin-Mikke czy Bronisław Komorowski?

Otóż na miniaturce z wyszukiwaniem Pana Korwin-Mikke jest Bronisław Komorowski. Postanowiłem przyglądnąć się tej sprawie i zauważyłem ciekawą rzecz w samym artykule, do którego link tutaj. I tutaj zaczynają się moje tezy oraz pytania.

1. Po pierwsze w artykule nie ma zdjęcia z Panem Korwin-Mikke.
2. Specjaliści, którzy udostępniają wpisy i działają w Google News doskonale wiedzą, że Google News zawsze zaciąga pierwsze zdjęcie w danym artykule, który jest najbardziej popularny. Czy celowo nie ma grafiki z wizerunkiem wyszukiwanej osoby? A grafika zaciąga to proponowany post z artykułu na temat wizyty Pana Prezydenta Komorowskiego w kawalerce 20m2 ?
3. Czy specjaliści zrobili to specjalnie, aby nie pokazywać wizerunku Pana Korwin-Mikkego?
4. Czy jest to zwykły błąd i zostanie naprawiony?
Byłoby to wręcz dziwne bo po godzinie 20 news się zmienił i już twarz Pana Korwin-Mikkego pojawia się w Google News.

Nadal można zobaczyć zaistniały błąd w linku poniżej oraz grafika gdyby miało się coś zmienić:

google news, zapytanie korwin mikke

https://news.google.com/news/story?pz=1&ned=pl_pl&hl=pl&ncl=dJXIjGHG2Ayx0cMGnXzOR74lmhhXM&lr=pl&rfilter=0&q=korwin+mikke&btnC=OK

Ciekawostka – źródło miniaturki:

Zdjęcie aktualnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polski pochodzi z filmiku wizyty u 20m2, który dzięki temu filmikowi stracił sporo swoich subskrybentów. Statystyki udostępniła Monika Czaplicka, za co jej dziękuje i rzucam link właśnie w podziękowaniu i dlatego, że fajnie pisze o mediach społecznościowych – czaplicka.eu.

statystyki youtube 20m2

źródło: https://twitter.com/mtx/status/588429764953706499

 
Sebastian Heymann
Pasjonat Marketingu Internetowego. MaGazynieR z E-Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Doradzam klientom z różnych branż w różnych regionach świata. Można mnie spotkać między innymi w Katowicach, Krakowie czy Rzeszowie. Bezpośredni i dociekliwy, czasem ironiczny. W życiu kieruje się jasnymi i prostymi zasadami. Prywatnie mąż, bloger, fan dobrego kina. W wolnych chwilach czyta książki oraz ogląda filmy i seriale.
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...